Port Shire
Port Shire
Port Shire
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Port Shire

Port Shire RPG'ye hoş geldiniz!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı

+10
Lethe Bonham
Feliks Heinrich
Vera Vlonjati
Drago Krosigk
Sylvia Walker
Laela Cryptic
Anechka Meyerovich
William Sky
Arlen Rand
Legion Vainglory
14 posters
YazarMesaj
Legion Vainglory
Vampir
Vampir
Legion Vainglory

I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Empty
MesajKonu: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePerş. Şub. 20, 2014 11:39 am

I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı 3hPSihM

Çeyrek Asır Karnavalı

Yüzyıllar evvel, Port Shire anlaşması imzalandıktan yaklaşık yüz elli yıl sonra ırklar barışçıl ortamın refaha kavuşunca bu anlaşma üzerine bir karnaval düzenlemeye karar verdiler. Çeyrek asırda bir gerçekleştirecekleri bu karnavalda, genel konsept dönemin şartlarına göre seçilir ve hazırlıklar iki, üç ay önceden başlardı. Karnavalın yapacağı alan belirlendiğinde cadılar bu alana güçlü bir büyü yaparak alanın içerisinde her olağanüstü ırkı eşit hala getirerek herhangi bir karmaşa adına önlem aldıklarından herkes keyfine bakar ve bir nevi yaşamanın sevincini kutlarlardı. Hayatlarında 4 kez bu karnavalın açılış konuşmasını yaparken, herkes o an her şeyi bırakır ve onlar için özel olan bu karnavalda, bir yandan da varoluşlarını kutlarlardı. Öte yandan ise, druidlerin ayinleri ile eş zamanlı gerçekleşen bu karnaval, bir nevi de kutsal bir kutlama da sayılırdı bazıları tarafından. Kutlanmaya başladığı ilk günden itibaren önem kazanan bu karnaval, her 25 yılda bir yapıldığından olabildiğinde katılım fazla olurdu.

Arkadaşlar kurgu böyle, katılacaklar isimlerini ve konsept ile ilgili fikrini bu başlık altından yazarsa seviniriz.
Arlen Rand
Lycan & Üniversite Öğrencisi
Arlen Rand

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePerş. Şub. 20, 2014 12:11 pm

Karnaval fikri güzel. Şöyle birkaç eğlenceli stand falan açılır. Cadılar da fal bakarlar. Randler'i temsilen oradayım ben.
William Sky
Üniversite Öğrencisi
Üniversite Öğrencisi
William Sky

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePerş. Şub. 20, 2014 12:16 pm

Temalı bir şey yapalım diyoruz aslında. Ben Rönesanstan bir şeyler olsun dedim kabarık elbiseler, beyaz lüleli peruklar erkekler için falan hani olur ya. Ama yok kötü bu derseniz aklınıza gelen temaları bize bildirin ona göre çoğunluğun kararına göre bir şey yapalım ^^.
Anechka Meyerovich
Cadı & Üniversite Öğrencisi
Cadı & Üniversite Öğrencisi
Anechka Meyerovich

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePerş. Şub. 20, 2014 1:10 pm

Şimdi çok uçuk bir şey önereceğim. Karnaval bence de Rönesans'dan olabilir. Karnaval yerinin ortasında büyük, yapraksız bir ağaç olsun ve dallarında isim etiketli maskeler olsun. Yani davetlilerin olduğu maskeler. Maskeyi takan, balo için kendisine seçilen elbiseyi giymiş olacak. Büyülü maskeler. Mesela Ann günlük kıyafetlerle gidecek, maskeyi taktığında birden kendini Rönesans kıyafetleri içinde bulacak. Maskenin kalmasına gerek yok tabii, çubuklu olabilir mesela elde taşınır falan. Ya da kıyafete dönüşüp tamamen yok olur. Nasıl fikir, uçuk fikir.
Laela Cryptic

Laela Cryptic

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimeCuma Şub. 21, 2014 1:31 pm

Edit**

En son Laela Cryptic tarafından C.tesi Şub. 22, 2014 3:51 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Arlen Rand
Arlen Rand

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimeCuma Şub. 21, 2014 1:34 pm

Rönesans temasını pek çekici bulmadım ben. Ama topluluk uyarsa, uyarım. Şehrin tarihiyle ilgili bir şeyler olabilir tema. Cadılar Bayramı havasında mesela. İşte ırklar, aileler kendilerini temsil eden bir şeyler giyerler.
Sylvia Walker
Vampir
Vampir
Sylvia Walker

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimeCuma Şub. 21, 2014 2:56 pm

Beraber katılacağım biri çıkarsa kesinlikle gelmek iterim. Bunu da buradan duyurayım dedim. Tişikkirler ^^

Bence kurgu bir Chunnin seçme sınavı gibi olmalı. Yani, Başka ırkların ne derece yetenekli kişiler yetiştirdiklerini falan görüp ona göre önlem alırlar falan. Yani bir dizi yarşıma olabilir. Ya da boşverin. Çok saçma bi fikrdi. Razz
Drago Krosigk
Vampir
Vampir
Drago Krosigk

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimeCuma Şub. 21, 2014 3:38 pm

Irkların en yaşlılarının kıdemli konuma gelebileceği bir tören olabilir. Ya da oturup son zamanlarda olan durumları konuşabilecekleri. Bunun haricinde Rönesans olayı hoşuma gitti. Yaşamadığım bir zaman da olsa, geri dönmek hoş olur .
Vera Vlonjati
Vampir
Vampir
Vera Vlonjati

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePtsi Şub. 24, 2014 2:21 pm

Maskeli diyeceğim çok klasik olacak... Ama güzel olabilir bence.
Feliks Heinrich
Gezgin
Gezgin
Feliks Heinrich

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePerş. Şub. 27, 2014 7:09 am

Arkadaşlar toplu kurgu 28 Şubat Cuma günü saat 20:00'da başlayacaktır, önerileriniz dikkate alınarak ilk rp yazılacaktır.
Lethe Bonham
Cadı
Cadı
Lethe Bonham

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePerş. Şub. 27, 2014 12:15 pm

Hala katılım var mı bilemiyomrum ama bende katılmak isterim efendim. Rönasans fikri güzel fakat şöyle bir ekleme de yapılabilir karnavalın girişinde büyük bir çeşme olur, eşitlik çeşmesidir bu. Karnavala girecek herkes bu çeşmenin suyundan içmelidir yoksa büyülü kapılar açılmaz. Bu suyun bir önemli diğer özelliğiyse içeride eğer bir ölüm yada başkaldırı yada her hangi bir olay çıkarsa içeridekileri cezalandırarak kim olursa olsunlar dışarı çıkmalarını engellemektir. Buradan yola çıkarak bir kurguda oluşturulabilir. Beğenirseniz eğer detaya ineriz. Biraz geç kalınmış olsada kurgu kurgudur der giderim^^
Brian Walters
Vampir
Vampir
Brian Walters

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePerş. Şub. 27, 2014 12:20 pm

Nerede parti orada ben, yani karnaval demek istedim Very Happy Şuan aklıma pek fikir gelmiyor, zaten bu gece tam fikirsizim. Ama şu ağaçtan isim etiketi ve eşitlik çeşmesi ilginç fikirler gibi duruyor. İlginçleştirir karnavalı. Ağaçtan isim etiketi konusunda bence elbise fikri güzel ama maskeler de yüzlerde kalmalı. Bir maskeli balonun gizemi her zaman olaya eğlence katar bence Very Happy
Feliks Heinrich
Gezgin
Gezgin
Feliks Heinrich

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimeCuma Şub. 28, 2014 8:48 am

Lethe Bonham demiş ki:
Hala katılım var mı bilemiyomrum ama bende katılmak isterim efendim. Rönasans fikri güzel fakat şöyle bir ekleme de yapılabilir karnavalın girişinde büyük bir çeşme olur, eşitlik çeşmesidir bu. Karnavala girecek herkes bu çeşmenin suyundan içmelidir yoksa büyülü kapılar açılmaz. Bu suyun bir önemli diğer özelliğiyse içeride eğer bir ölüm yada başkaldırı yada her hangi bir olay çıkarsa içeridekileri cezalandırarak kim olursa olsunlar dışarı çıkmalarını engellemektir. Buradan yola çıkarak bir kurguda oluşturulabilir. Beğenirseniz eğer detaya ineriz. Biraz geç kalınmış olsada kurgu kurgudur der giderim^^

Önerin için teşekkür ederiz, dikkate alacağız ^^. İkiniz de katılabilirsiniz herkese açık olacak özel bir başvuru yapmıyoruz ^^.
Elena Pearl
Üniversite Öğrencisi
Üniversite Öğrencisi
Elena Pearl

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePaz Mart 02, 2014 10:32 am

Hala katılım varsa bende katılmak isterim. Fikri sevdim. Özellikle eşitlik olması için herkesin gücünün aynı olacak olması ilgimi çekti. Tema konusuna gelirsek eski çağlar olabilir belki diye düşünüyorum.
Feliks Heinrich
Gezgin
Gezgin
Feliks Heinrich

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePaz Mart 02, 2014 1:01 pm

Elena Pearl demiş ki:
Hala katılım varsa bende katılmak isterim. Fikri sevdim. Özellikle eşitlik olması için herkesin gücünün aynı olacak olması ilgimi çekti. Tema konusuna gelirsek eski çağlar olabilir belki diye düşünüyorum.

Katılım halen mevcut kurgu 7 Mart Cuma'ya ertelendi.
Cassandra Bennett
Cadı
Cadı
Cassandra Bennett

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePaz Mart 02, 2014 1:07 pm

Ben de katılmak istiyorum. Güzel bir şey olacak gibi Smile Bence de orta çağ konsepti iyi.
Feliks Heinrich
Gezgin
Gezgin
Feliks Heinrich

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimePaz Mart 02, 2014 1:12 pm

Cassandra Bennett demiş ki:
Ben de katılmak istiyorum. Güzel bir şey olacak gibi :)Bence de orta çağ konsepti iyi.

Kurgu herkese açık olacak, özel bir başvuru gerekmiyor 7 mart cuma akşamı burada olman yeterli.
Andrei Lechkov
Belediye Başkanı
Belediye Başkanı
Andrei Lechkov

MesajKonu: Geri: I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı   I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı Icon_minitimeCuma Mart 07, 2014 8:50 am

https://portshire.forum.st/t152-ceyrek-asr-karnaval#1585

Karnaval başlığımız açılmıştır. Kurguya katılanların açılış konuşmasını okumaları rica olunur (:

I. Toplu Kurgu: Çeyrek Asır Karnavalı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Çeyrek Asır Karnavalı
» Ana Kurgu: Irkların Anlaşması